Teknologi vi ser i industri 4.0 paradigme knytter verdikjeden tettere sammen og bidrar til den digitale revolusjonen av næringsmiddelindustrien.
11. mars 2020 - 12. mars 2020
Clarion Hotel Bryggeparken,,Skien
Teknologi vi ser i industri 4.0 paradigme knytter verdikjeden tettere sammen og bidrar til den digitale revolusjonen av næringsmiddelindustrien.
Med Industri 4.0 kommer automatisering i høy opp på agenda for Næringsmiddelindustrien. På konferansen for «Automatisering i Næringsmiddelindustrien 2020» vil det bli diskutert og presentert løsninger og måter å jobbe på for å lykkes med prosjekter innen datainnsamling, tilstandsovervåkning, matsikkerhet og bærekraft. Med fokus på bærekraft vil «Automatisering i Næringsmiddelindustrien 2020» konferansen ta se på konseptet «fra bonde til bord», hvor man ser at kompleksiteten øker og påvirkes daglig av endrende kundeinteresser, reguleringer, sikkerhet og global konkurranse.
Skal man lykkes med å bygge goodwill i næringsmiddelindustrien må man ha transparens, fokus på matsikkerhet og matsvinn. Dette er også en av de store driverne for digitalisering av verdikjeden for tiden. For å øke fleksibiliteten og forbedre matsikkerheten, ser flere til anvendelse av teknologi som IoT og Blockchain. Teknologi vi ser i industri 4.0 paradigme knytter verdikjeden tettere sammen og bidrar til den digitale revolusjonen av næringsmiddelindustrien.
Les mer om industri 4.0 og hvordan teknologien kan påvirke forretningsmodellene, og hvordan data endre produksjonsbedriftene.
Onsagers stiller på konferansen for «Automatisering i Næringsmiddelindustrien 2020» med representanter for den digitale bransjegruppen ved Trond Ramsvik og Kaja Taugbøl som til hverdags ser norskes bedrifter ta i bruk ny teknologi og beskytter sitt konkurransefortrinn med IP.
En bedrifts prosesser og metoder kan være en avgjørende faktor for å lykkes i et konkurranseutsatt marked. Prosesser og metoder bør håndteres som et verdifullt aktivum i bedriften, og forvaltes både med dokumentasjon, avtaler og beskyttende tiltak, slik at man kan beholde og forsterke konkurransefortrinnet, ikke minst nå som alt skal #digitaliseres i industri 4.0.
Les mer om våre refleksjoner rundt det aktuell tema her
Onsagers har akkurat lansert en smart Digital IP-sjekk hvor man kartlegger sitt konkurransefortrinn og får råd på hvordan disse kan sikres og styrkes ved strategisk bruk av IP, eller ved etaleringa av IPR som Patent-, værmerke-, og designbeskyttelse.
Ta vår populære IP-sjekk her
Clarion Hotel Bryggeparken,
Langbrygga 711. mars 2020 - 12. mars 2020
Les mer interessant innhold om temaet.